متن خبر
کد خبر :   3496  | تاریخ خبر : 1398/10/03  | ساعت : 14:27

منبع خبر : پورتال سازمان هلال احمر استان آذربایجان شرقی
توسط پزشک خیر و داوطلب هلال احمرآذربایجان شرقی صورت گرفت :

اهدای 2 دستگاه فتوتراپی ال ای دی بدون چشم بند نوزادان به بیمارستان آذرشهر به ارزش ریالی 200میلیون ریال


پزشک  خیرو داوطلب جمعیت هلال احمراستان  آذربایجان شرقی دو دستگاه فتوتراپی ال ای دی بدون چشم بند نوزادان  از اختراعات خویش را به بیمارستان آذرشهر اهدا کرد .
 

 

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ، دکتر حسین جورابچی متخصص کودکان و نوزادان و پزشک خیر و عضو داوطلب جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی در یک اقدام خداپسندانه و بشر دوستانه 2 دستگاه فتوتراپی ال ای دی  بدون چشم بند نوزادان از اختراعات خویش را به بیمارستان شهید مدنی آذرشهر اهدا کرد .
دکتر جورابچی گفت :دستگاههای فتو تراپی بدون چشم بند  حاصل 18 سال تحقیقات اینجانب در حوزه  بیماری زردی کودکان و نوزادان می باشد که برای  اولین بار در کشورتوسط اینجانب اختراع شده اند .
وی ادامه داد : در دستگاههای مشابه موجود  ،درمان زردی نوزادان از طریق استفاده از چشم بند اتفاق می افتاد ولی در دستگاههایی که من اختراع کرده ام و به ثبت رسیده ،دیگر نیازی به استفاده چشم بند نمی باشد و بدون استفاده از چشم بند هم می توان نسبت به درمان زردی نوزادان اقدام نمود .
دکتر جورابچی پیش از این نیز 2 دستگاه فتوتراپی بدون چشم بند خود را در راستای کاهش آلام زلزله زدگان کرمانشاه به بیمارستان کرمانشاه اهدا کرده بود .
گفتنی است : دکتر حسین جورابچی پس از تلاش و سعی فراوان توانستند در سال ۱۳۸۵ دستگاه فتوتراپی ال ای دی  بدون چشم بند را برای اولین بار در ایران اختراع و ثبت نمایند. 


http://rcs-ea.com/news/tabid/243/ArticleID/2910 

 

نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين