متن خبر
کد خبر :   3064  | تاریخ خبر : 1397/05/30  | ساعت : 18:39

منبع خبر : پورتال سازمان هلال احمر استان آذربایجان شرقی
در دیدار مدیران هلال احمر و سازمان انتقال خون استان عنوان شد ؛

افزایش سطح همکاری های فی مابین / لزوم فرهنگ سازی اهدا خون در میان جوانان و آموزش نیروها


مدیر کل انتقال خون استان آذربایجان شرقی با حضور در جمعیت هلال احمر با مدیر عامل هلال احمر استان دیدار و پیرامون افزایش همکاری های متقابل به بحث و گفتگو پرداختند .
 

 

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، به دنبال انعقاد تفاهم نامه همکاری بین جمعیت هلال احمر با سازمان انتقال خون کشور،مدیر کل سازمان انتقال خون استان صبح امروز سه شنبه 30 مرداد 1397 با حضور در جمعیت هلال احمر استان با مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان دیدار و بر افزایش همکاری های فی مابین تاکید کرد.
دکتر مثمر مدیر کل انتقال خون استان در این دیدار با تجلیل از همکاری های گسترده جمعیت هلال احمر در سطح استان در امر خونگیری گفت : جمعیت هلال احمر استان نقش مهمی در امر اخذ خون در شهرستانهای تابعه داشته  که جا دارد در همین جا از زحمات  همکاران این جمعیت تشکر و قدردانی بعمل آید.
وی با اشاره به رسالت بسیار مهم اداره کل انتقال خون استان در امر تامین نیاز خونی  ادامه داد :با توجه به اینکه علاوه بر هم استانی های عزیز از استانهای همجوار هم بیماران جهت مداوا به بیمارستانهای تبریز مراجعه می کنند،اداره کل انتقال خون استان،سالانه بالغ بر 100 هزارواحدخون سالم به 41 بیمارستان استان تزریق می نماید که تامین  این رقم واحد خونی نیازمند همکاری و مساعدت نهادها و دستگاههای درمانی می باشد .
دکتر مثمر به لزوم فرهنگ سازی اهدای خون در میان اقشار جوان و بانوان اشاره کرد و افزود : علیرغم اینکه  نزدیک به 50درصد مصرف کنندگان خون بانوان هستند ولی درصد اهدای خون بانوان چیزی حدود  دوو نیم در صد است  و از طرفی بر اساس آخرین آمار ،جمعیت خون دهنده استان بسمت پیری می رود که لازم است فرهنگ سازی لازم در بین جوانان و بانوان برای اهدای خون صورت پذیرد .
مدیر کل سازمان انتقال خون استان تصریح کرد : با توجه به اینکه جمعیت هلال احمر با  جوانان در ارتباط است می تواند کمک شایانی در امر فرهنگ سازی اهدای خون در میان جوانان و بانوان بکند .
سعید کنعانی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی در این دیدار با اشاره به اصول و اهداف هلال احمر گفت : یکی از اصول جمعیت هلال احمر تسکین آلام بشری است که می توان گفت ؛  اقدامات  سازمان انتقال خون در جهت تامین نیاز خونی بیماران در راستا و همسو با این وظیفه انسانی جمعیت هلال احمر می باشد.
 وی خاطر نشان کرد :  اداره کل انتقال خون و جمعیت هلال احمردر حقیقت  از یک خانواده بوده و  ما نیز  برای هرگونه همکاری جهت تامین نیاز خونی بیماران استان اعلام آمادگی می نماییم و در این خصوص می توانیم نسبت به تبیین اهداف سازمان انتقال خون در میان جوانان و داوطلبان و امدادگران و نجاتگران با تربیت مربیان آموزش دیده اقدام کنیم .

 

نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين